Jeep Cherokee 2.8 Crd Hangisini Tercih Etmeliyim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gdumrul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,717
Bir jant boyama üstüne port bagaj nasılda değiştirdi çehresini bizimkinin. Ufaklığı da attım arkaya :smiley:
240e2fa508e1dffaefbc970dad1d0869
Ce575c367b3cf5e344f1154524a13619

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yaklaşık olarak 12 ay 2004 model 2.8crd kullandım . Aracı aldığımda araç motoru gömleklere kadar yenilenmişti , 2017 yılında 20bin TL masraf edilmiş şekilde aldım . Aracı standart haliyle karda çamurda hayli zorladım , aks kırdım amortisör patlattım kısacası baya eğlendim. Fakat sıkıştırmaya asla gelen bir araç değil , her sıkıştırma sonrasında kesinlikle problem çıkardı , tekrardan gömlek çatlattı , boru patlattı vs vs . Çok keyifli bir araç ama 2004 model vm motor okuduğum ve tecrübelerimle asla ve asla uyumlu değil . 50bin liraya aldığım aracımı , aylarca bekleyip 38.800 liraya satmıştım ortalama 12 binliraya yakın masraf yapmış olmama rağmen . Hala almak için can atarım fakat kesinlikle uzak durulmalı , belki 2005 ve üzeri olabilir yeni nesil motor olduğu için. Herkesi de uyarıyorum motoru açılmış kj asla ve asla alınmamalı çünkü dikiş tutmuyor ..

Yaklaşık olarak 12 ay 2004 model 2.8crd kullandım . Aracı aldığımda araç motoru gömleklere kadar yenilenmişti , 2017 yılında 20bin TL masraf edilmiş şekilde aldım . Aracı standart haliyle karda çamurda hayli zorladım , aks kırdım amortisör patlattım kısacası baya eğlendim. Fakat sıkıştırmaya asla gelen bir araç değil , her sıkıştırma sonrasında kesinlikle problem çıkardı , tekrardan gömlek çatlattı , boru patlattı vs vs . Çok keyifli bir araç ama 2004 model vm motor okuduğum ve tecrübelerimle asla ve asla uyumlu değil . 50bin liraya aldığım aracımı , aylarca bekleyip 38.800 liraya satmıştım ortalama 12 binliraya yakın masraf yapmış olmama rağmen . Hala almak için can atarım fakat kesinlikle uzak durulmalı , belki 2005 ve üzeri olabilir yeni nesil motor olduğu için. Herkesi de uyarıyorum motoru açılmış kj asla ve asla alınmamalı çünkü dikiş tutmuyor ..

Motorun açıldığını nasıl anlayacağız?

düzgün toplandıysa anlayamazsınız ki? anlasanız da ne olur o ayrı soru. düzgün bakıp kollamak lazım. soğutma sistemi önemli.

2005 ten sonraki motor o kadar gürültülü çalışmıyor. zaten 163 hp o motorlar. sanırım nitro daki motorun aynısı. 2004 grand voyager ile aynı.

Selamlar,
Öncelikle ne yılı ne kilometresi, önemli olan mekanik durumu diyeceğim. Gördüğüm kadarıyla üç araç da ayrı şehirlerde. Bence bu araçları iyi bir ustaya göstermeniz. Ben anlıyorum diyorsanız o başka. Bir yıldır Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD kullanıcısı olarak Jeep'lerde yılın pek bir önemi olmuyor. Önemli olan bakımlısını alabilmek.

merhabalar 2.8 crd limited 2010-2011 arası bir merakım var. tecrübelerinizi varsa kronik sorunu vs dikkat edilecek hususları paylaşabilir misiniz?

merhabalar 2.8 crd limited 2010-2011 arası bir merakım var. tecrübelerinizi varsa kronik sorunu vs dikkat edilecek hususları paylaşabilir misiniz?
Öncelikle aracı kullanacağınız şehirde iyi bir usta bulmanız gerekli. KK ve KJ kasa olmak üzere iki kasa modeli var. Hangi modeli alacağınıza karar vermelisiniz. Almaya karar verdiğiniz aracı ekspertize değil mutlaka bakımını yapacak uytaya kontrol ettirin. Araçlarda belirgin kronik bir sıkıntı yok. En azından ben 20 ayda yaklaşık 38.000 km yol yaptım. Çok şükür bakımlar hariç hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

Öncelikle aracı kullanacağınız şehirde iyi bir usta bulmanız gerekli. KK ve KJ kasa olmak üzere iki kasa modeli var. Hangi modeli alacağınıza karar vermelisiniz. Almaya karar verdiğiniz aracı ekspertize değil mutlaka bakımını yapacak uytaya kontrol ettirin. Araçlarda belirgin kronik bir sıkıntı yok. En azından ben 20 ayda yaklaşık 38.000 km yol yaptım. Çok şükür bakımlar hariç hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım.
teşekkürler hocam. kk ve kj olayını anlamadım 2010 veya 2011 2.8 crd limited bakıyorum.

Her 3 ilan da kapalı. Satılmış veya tarihi bitmiş.
2 senedir 2004 Cherokee kullanıyorum. Mükemmel bir araç, sıfırdan beri temiz kullanıldığından...

1-) Eski aracım Tahoe'dan sonra bunun da uzmanı oldum. Bazen yolda kalanlar arıyorlar yardım için.
Parçaları pahalı değildir. Az parçayla üretilmiş metanetli bir araç.
Benim kullanım alışkanlığında Ş.içi 10.5 litre, ş. dışı 8.8 litreye kadar yakar. Alırsan bence offroad'a sokma.. Aracı heba edersin. Otom. şanzımanlı araçlarla bu spor kolay yapılmaz.

2-) Bir arıza verirse bedelini ağır ödersin.

Her yağ değişimlerinde 1 litre bor yağ katkısı koymayı unutma.. Özellikle uzun yolda motor sesi duymazsın. Daha az mazot yakar. İnternetten al tanesi 26- TL. En ucuzu.

Benim aracım 256.000 Km. de mükemmel kondisyonu var.

Sorun çıkarırsa, veya bilgi almak istersen Ümraniye'de sanayi dışında Orçun Usta var. Ben de uzmanlığı ondan öğrendim. İnternetten bulursun. Gerçek Amerikan uzmanı. Sıradan tamircilere götürme aracını üzerler seni..

Ayrıca Amerikana çarpılan fena oluyor..

Hayırlı olsun.
Yavuz UYAN
Ataşehir

JEEP KAZA 1

JEEP KAZA 2

JEEP KAZA 3

JEEP KAZA 4

P 20180107 120604

düzgün toplandıysa anlayamazsınız ki? anlasanız da ne olur o ayrı soru. düzgün bakıp kollamak lazım. soğutma sistemi önemli.

2005 ten sonraki motor o kadar gürültülü çalışmıyor. zaten 163 hp o motorlar. sanırım nitro daki motorun aynısı. 2004 grand voyager ile aynı.

Silindir kapak contasından anlarsınız. Motor açılmış mı, açılmamış mı..

Yavuz UYAN

teşekkürler hocam. kk ve kj olayını anlamadım 2010 veya 2011 2.8 crd limited bakıyorum.
Benim profilimdeki resim KK kasanın resmi, Kasa da farlar da kare. KJ kasalar ise @yavuzuyan'ın mesajındaki taksinin çarptığı araç. Her ikisi de taş gibi araçtır. Ancak çok temiz kullanılmış ve bakımları zamanında yapılmış bir araç bulmanız ve sizin de bakımlarına özen göstermeniz şartıyla evladiyelik araçlardır. Benim de şehiriçinde 10-10,4 litre, şehirler arasında 8-8,4 litre yakıt sarfiyatım oluyor.

Benim profilimdeki resim KK kasanın resmi, Kasa da farlar da kare. KJ kasalar ise @yavuzuyan'ın mesajındaki taksinin çarptığı araç. Her ikisi de taş gibi araçtır. Ancak çok temiz kullanılmış ve bakımları zamanında yapılmış bir araç bulmanız ve sizin de bakımlarına özen göstermeniz şartıyla evladiyelik araçlardır. Benim de şehiriçinde 10-10,4 litre, şehirler arasında 8-8,4 litre yakıt sarfiyatım oluyor.
teşekkür ederim bilgilendirmeniz için KK kasa bakıyorum diyebilirim :smiley:

Usta açısından şanslısınız. İstanbul'da hem ekspertiz yaptırabileceğiniz hem de bakım ve onarımını yaptırabileceğiniz iyi ustalar var.
eğer tavsiye edebileceğiniz yer var ise tavsiyelerinize açığım. kartal oto sanayi ve bostancı oto sanayiye yakınım (ikisinin ortasındayım denilebilir :smiley:)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR