Arama sonuçlarınız

1. OR

Karadeniz Bildiğiniz Gibi...

Merhaba arkadaşlar, Son bir yıl içinde karadeniz bölgesine yaptığım çok sayıda gezi sırasında elde ettiğim görüntülerden bir video hazırladım. Umarım beğenirsiniz. Bildiğimiz yerler ama havadan başka görünüyor. Mümkünse 4K olarak izleyin, alt çözünürlükte kalite çok düşüyor. Video...

2. OR

Husky Felen Ve Husky Fighter Çadır (sıfır)

Merhaba arkadaşlar, Çadırları 24 Ekim 2018 tarihinde hepsiburada (Felen) ve n11'den (Fighter) satın aldım. Üniversitemizde öğenciler için düzenlediğim doğa faaliyetlerinde kullanmak amacıya satın almıştım. Ancak ikisini de hiç kullanmadık. İkisi de sıfır. Türkiye'de iyi bilinen çadırlar olduğu...
  3. OR

Bulutlarla Dans

Merhaba Bu sene tek başıma yaptığım iki haftalık Karadeniz gezisinden görüntüler. Umarım beğenirsiniz. OO Video: https://youtu.be/W_9OMk64o7M

4. OR

Bir Doğa Sporu: Çöp Toplamak

Merhaba Maalesef ülkemde artık çöpsüz bir bölge/yer göremiyorum. Bir doğa sever olarak buna çok üzülüyorum. Kaçkar zirvesinden tutun Macahel vadisine kadar çöp atılmamış, kirlenmemiş bir yer görmek artık mümkün değil. Karadeniz yöresinde yürüyerek gezmediğim bir yer yok diyebilirim ve her yıl...
  5. OR

Pokut Yaylası

Pokut yaylası Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri. Yaylanın sahipleri mi desem yoksa yerlileri mi desem çok da kibar insanlar değiller. Kendilerince doğayı korumak istiyorlar (bence öyle değil) ama yöntemleri yanlış. Her yerde onu yapma bunu yapma levhası var. Hatta levhalara uyun levhası...

6. OR

Karadeniz Yukarıdan Bakınca Da Güzel!

Merhaba Arkadaşlar, Her sene en az bir kez Doğu Karadeniz bölgesine gideriz. Artvin/Rize bölgesinde neredeyse yürüyerek gezmediğimiz yer kalmadı. Bu sene bir farklılık yapmak istedik ve yaptığımız gezi sırasında birkaç bölgede drone çekimi yaptık. Bunlardan birini sizinle paylaşmak istedim...

7. OR

Bir GPS/Navigasyon Cihazı: iPhone

Merhaba iPhone tek başına araç + outdoor GPS/navigasyon ihtiyacımızı karşılayabilir mi? Aşağıda bu soruya cevap vermeye ve konu ile ilgili çözüm önerilerimi sizlerle paylaşmaya çalıştım. Elbette yaptığım çalışma bu konuya alternatif bir çözüm arama çabasıdır. Birkaç kişinin işine yarar diye...
  8. OR

Garmin ve Mac: Haritaları Nasıl Yükleyelim?

Merhaba Arkadaşlar Eğer Garmin GPS cihazınız var ve Mac kullanıcısı iseniz haritalarınızı cihaza nasıl yükleyeceksiniz? PC tarafında MapSource formatında kurduğunuz haritaları yine bu program aracılığı ile Garmin cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bildiğim kadarı ile “MapSource” programının Mac...
  9. OR

Google Map: Türkiye Topo Haritası

Merhaba Arkadaşlar Uzun süredir Türkiye topografik haritasını arıyorum. Buradaki tüm yazıları okudum ve dosyaları indirdim. Ancak bulabildiğin hiç bir topografik haritadan memnun kalmadım. En son 10m'lik bir Türkiye topo haritasını buldum (sanırım 2007 tarihli). Mapsource ile kullandım ve...

10. OR

Bu Bıçak Ne İşe Yarar?

Merhaba Arkadaşlar Uzun süredir kendime bir bıçak arıyorum. Aşağıda resimlerini verdiğim "Gerber LMF-II İnfantry" adlı bıçağı bayağı beğendim. Hayatımda hiç bıçak kullanmadım (en azından böylesini). Ama artık benim de şöyle güzel bir bıçağım olsun istedim. Uzun aramalarımdan sonra bu bıçak...

11. OR

Nasıl Yapalım: İzole Artvin Gezisi

Merhaba Eşimle Ramazan Bayram'ında başlayıp 10 gün için Artvin ile sınırlı bir gezi planlıyoruz. Mümkün olduğu kadar arabayla gidebileceğimiz yerlere kadar gidip (Honda CRV) sonrasında yayla, göl, dağ vs yürümek istiyoruz. Daha önce Rizeye gitmiştik, ancak buralara ilk kez gideceğiz. Bilen...
  12. OR

Amerika'dan Kampçılık ve Trekking Malzemesi Getirmek

Merhaba arkadaşlar Ben ve eşim kampçılık/trekking gibi faaliyetlere yeni yeni başlıyoruz. Uzun bir süredir kendim ve eşim için malzeme bakıyor ve çok sayıda web sayfası dolaşarak bu konudaki yorumları okuyorum. Az çok alınacak malzemeleler ve özellikleri hakkında bilgilendik. Bazı malzemeleri...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri