Arama sonuçlarınız

1. pulvo47

İzmir Den Konya Ya ....

Dazkırı,Dinar,Afyon hattı nasıldır? Bilen varmı.

2. pulvo47

İzmir Den Konya Ya ....

Araç 1.9 dizel. Maalesef torku düşük.Opel vivaro 240nm/2000devir . Önden çekiş ve tırmanmada sorun olur diye korkuyorum. Bu uzun rampalarda 1. vites aşırı ısınma yapabilir.
  3. pulvo47

İzmir Den Konya Ya ....

Herkese merhaba. Yolgezer arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var.Bu güzergaha 6m , 1.8t çekme karavan ile gitmek istiyorum. Afyona kadar olan yoldaki Kula ve Dumlıpınar yokuşlarından korktuğumdan Denizli,Dazkırı Dinar üzerinden Afyona çıkmayı planlıyorum. Buda biraz uzatıyor. Öneriniz hangi yol...

4. pulvo47

100 Watt Lık Güneş Paneli Montajı

Maalesef benim sistem 220V. Olmadı,olmadı,olmadı. Siz bir çözüm bulursanız bende uygulayacağım. Ali express te siyah plastik şilteler var 20L ile 100L arası torba şeklinde. Asılıyor veya tavana konuyor lakin oda ya 50 derece yakıyor yada sıvı transferi olamayacağından uygulama olmuyor. Genede...
  5. pulvo47

Merhaba. Bende özenip 220V , sisteme bu 2100W kalkış gücünde olan cihazı bağladım. 400A akü, 3KW akıllı invertere rağmen su ısısı 33 derece kalkış gücü bile maalesef kaldırmadı. Birkaç kullanım sonrası ısıtmamaya başladı. Açar açmaz inverter uyarıya geçiyordu. Şimdi off..

6. pulvo47

Merhaba. Çiğli TÜVTÜRK te tavana görülmeyecek sekildeuygulanirsa projeye gerek olmaz demislerdi. GuclG silikon bazli yapıştırıcı ile 3 adet 100W monokristal tavana yapistirdim. Yazin park galinde saç idindigindan uretim çok düşüyor. Seyir Seyir halinde yuzde elli oluyor. Ancak kışın yuksek...

7. pulvo47

Selam. Üç adet 100'er watt monokristal. Her biri ortalama 3 A veriyor.
  8. pulvo47

Çılgın Cuma Sahtekarlığı

265W panel sepette 540₺ idi. Sozde indirim zamani kupon yuklenecekti. Tahmini 490₺ almayi hesaplarken malum kutlu gun geldiginde gordumki satıcı kupon tutari kadar fiyati arttırmış. İndirim tv de reklamlarda gümbür gümbür. Biz de kerizleri....
  9. pulvo47

Merhaba. Opel vivaro uzun şasi üzerinde 3 adet esnek monokristal panel, 2bin watt yarim sinus inverter, 100A jel aku, 30A dijital regülatörator olan sistemi 3 yıldır kullaniyorum. 90lt dolap,led ekrekran , 800W kettle, 60W vantilatör calistiriyor. Sadece bir kez diyot yaktim. watsap tan fotoları...

10. pulvo47

Toplam Enerji İhtiyacı Hakkında Yardım

Akü tanesi 1000₺, invertor 1050₺, panellerin tanedi 575₺, regülatör AliExpress ten 10$. Marin kablo,silikon vs 300₺

11. pulvo47

Toplam Enerji İhtiyacı Hakkında Yardım

merhabalar. Konu 220 volt olunca sorunsuz çalışan sistemi yazmak istedim. 256+256 polikristal güneş paneli, 3KW tam sinüs akıllı inverter, 200V+200V jel akü, 24V 30A regulator. tuketen grup :Kompresör lu 90 lt tezgahalti dolap, hidrofor, vantilatör , 1200w kettle, 800w kahve mk.,iki led 37...
  12. pulvo47

Truma Gaz Hortumu

ingiliz cekme karavanda ayni sorunu yaşıyorum. çözüm için teşekkürler

13. pulvo47

Uyurgezer

Merhaba. Konuyu hortlatmak istemezdim lakin yeni baslik ilede kirlilik yapmak istemedim. İngiliz Maraduer 4.50 karavan aldik. Bastan asagi temizledik. Gelgelelim biraz dagitmisiz. Carver Cascade MK 2 cihaza mavi kirmizi hortum girisi var. Kablo terörü fenaa. Su deposu yok. Dahada parçalanmadan...
  14. pulvo47

Mart Nİsan 2018 Küçük Balkan Turu

Çok güzel bilgiler. Yurt dışına çıkmaya korkan biri olarak cesaretinize hayran kaldım. İlgiyle takip ediyorum
  15. pulvo47

Romantik Yol Navigasyon Verileri

Türkiye de varmı böyle güzel güzergahlar acaba. çok güzel sonbahar manzaralı yerler paylaşılıyor sosyal medyada lakin ard arda sıraya konulur bir coğrafyası varmı hiç bilgimiz yok.

16. pulvo47

Güney Ege, 8-10 Günlük Karavan Gezisi Için Güzergah Önerileri

Güzel bir planlama olmuş. Bende ilk gezimi bu ay yapmak istiyorum. Henüz İzmir çevresine bile çıkamadım..
  17. pulvo47

Karaburun Kampı

Gece soğuk olmuş sanırım. Kalabalıkla çok güzel zaman geçiriliyor. Hem güvenli hem sosyal bir ortam. Tebrikler.
  18. pulvo47

Yolun Başındayım...

Isınmada gaza karar verdik. Tecrübeler esastır. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Standart bir elektrik donanımı için panel,akü ve inverter satın aldım. 500W panel, 2 ad. 200A jel akü. 3 KW akıllı invertör. Karavanı murdar etmeden, olmadık yerini delmeden İzmir de fikir alabileceğim kimse...

19. pulvo47

Yolun Başındayım...

Forumu eşimle takip ediyoruz. Karavana zorla ikna ettim lakin gaza sıcak bakmıyor. Araca dahi tüp taktırmadı. Gaz takıntısı maalesef elektriğe doğru yönlendiriyor . 24 V girişli 3Kw invertere seri bağlı 12 V 200A + 12 V 200A = 24 V 400A akü uygulanabilirmi. 3 Kw inverter ile klima , ani su...
  20. pulvo47

Yolun Başındayım...

Herkese selamlar. Forumda yeniyim. İsmim Serdar.katılım İzmir’den. 6m Saly çekme karavan aldım. Dahili 12binlik split kliması ve tüplü ocağı, elektrikli fırını var. Karavana solar sistem yapmayı planlıyorum.Çeken araç uzun şase Opel vivaro. Ondada 340 w panel, 2binwat ınverter,20A regülatör ve...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri